Miniștrii Apărării Naționale (Ministers of National Defence)

General Alexandru Averescu
Sef de Stat Major (Chief of General Staff)
18.11.1911-02.12.1913
Ministru de Razboi (Minister of War)
13.03.1906-03.03.1909
Prim-ministru (Prime Minister)
11.02.1918-18.03.1918;13.03.1920-17.12.1921;30.03.1926-04.06.1927

General Alexandru Averescu
Sef de Stat Major (Chief of General Staff)
18.11.1911-02.12.1913
Ministru de Razboi (Minister of War)
13.03.1906-03.03.1909
Prim-ministru (Prime Minister)
11.02.1918-18.03.1918;13.03.1920-17.12.1921;30.03.1926-04.06.1927