Miniștrii Apărării Naționale (Ministers of National Defence)

Ioan I.C. Brateanu
Ministru de Razboi (Minister of War)
04.01.1914-14.08.1916;19.01.1922-19.04.1922
Prim-ministru (Prime Minister)(09.01.1909-29.12.1910;17.01.1914-11.02.1918;29.12.1918-27.12.1919;19.01.1922-30.03.1926)

Ioan I.C. Brateanu
Ministru de Razboi (Minister of War)
04.01.1914-14.08.1916;19.01.1922-19.04.1922
Prim-ministru (Prime Minister)(09.01.1909-29.12.1910;17.01.1914-11.02.1918;29.12.1918-27.12.1919;19.01.1922-30.03.1926)