Miniștrii Apărării Naționale (Ministers of National Defence)

General de divizie Antonescu Ion
Sef al Marelui Stat Major (Chief of General Staff) (01.12.1933-11.12.1934)
Ministru de Razboi (Minister of War)(28.12.1937-30.03.1938; 06.09.1940-27.01.1941; 22.09.1941-23.01.1942)
Presedintele Consiliului de Ministri (President of Council of Ministers)(04.09.1940-23.08.1944)
Condamnat pentru crime de razboi

General de divizie Antonescu Ion
Sef al Marelui Stat Major (Chief of General Staff) (01.12.1933-11.12.1934)
Ministru de Razboi (Minister of War)(28.12.1937-30.03.1938; 06.09.1940-27.01.1941; 22.09.1941-23.01.1942)
Presedintele Consiliului de Ministri (President of Council of Ministers)(04.09.1940-23.08.1944)
Condamnat pentru crime de razboi