Miniștrii Apărării Naționale (Ministers of National Defence)

General de Armata Leontin Salajan
Sef al Marelui Stat Major (Chief of General Staff) 
18.03.1950-26.04.1954
Ministrul Apararii Nationale (Minister of National Defence)
03.10.1955-28.08.1966

General de Armata Leontin Salajan
Sef al Marelui Stat Major (Chief of General Staff)
18.03.1950-26.04.1954
Ministrul Apararii Nationale (Minister of National Defence)
03.10.1955-28.08.1966