General de Corp de Armata
Vasiliu Rascanu Vasile Constantin
Ministru de razboi (Minister of War)
07.03.1945-29.11.1946
General de Corp de Armata
Negulescu C. P. Ion
Ministru de razboi (Minister of War)
07.12.1944 – 06.03.1945
General de Corp de Armata
Sanatescu Gh. Constantin
Sef al Marelui Stat Major (Chief of General Staff)(12.12.1944-20.06.1945)
Ministru de razboi (Minister of War)(06.11.1944-06.12.1944)
Presedintele Consiliului de Ministri (President of Council of Ministers)(23.08.1944-02.12.1944)
General de Corp de Armata
Vasiliu Rascanu Vasile Constantin
Ministru de razboi (Minister of War)
07.03.1945-29.11.1946
Vizualizat: 4583 ori.
General de Corp de Armata
Negulescu C. P. Ion
Ministru de razboi (Minister of War)
07.12.1944 – 06.03.1945
Vizualizat: 4184 ori.
General de Corp de Armata
Sanatescu Gh. Constantin
Sef al Marelui Stat Major (Chief of General Staff)(12.12.1944-20.06.1945)
Ministru de razboi (Minister of War)(06.11.1944-06.12.1944)
Presedintele Consiliului de Ministri (President of Council of Ministers)(23.08.1944-02.12.1944)
Vizualizat: 4356 ori.
General de Corp de Armata
Racovita Ioan Mihail
Ministru de Razboi (Minister of War)
24.08.1944-05.11.1944
General Pantazi Constantin
Ministru de Razboi (Minister of War)
23.01.1942-23.08.1944
General Iacobici Iosif
Sef al Marelui Stat Major (Chief of General Staff)
22.09.1941-20.01.1942
Ministru de Razboi (Minister of War)
27.01.1941-22.09.1941
General de Corp de Armata
Racovita Ioan Mihail
Ministru de Razboi (Minister of War)
24.08.1944-05.11.1944
Vizualizat: 4159 ori.
General Pantazi Constantin
Ministru de Razboi (Minister of War)
23.01.1942-23.08.1944
Vizualizat: 4295 ori.
General Iacobici Iosif
Sef al Marelui Stat Major (Chief of General Staff)
22.09.1941-20.01.1942
Ministru de Razboi (Minister of War)
27.01.1941-22.09.1941
Vizualizat: 4046 ori.
General Constantin Nicolaescu
Ministru de Razboi (Minister of War)
04.07.1940-06.09.1940
General de Corp de Armata Ilcusu Ioan
Ministru de Razboi (Minister of War)
21.09.1939-04.07.1940
Armand Calinescu
Ministru de Razboi (Minister of War)
01.02.1939-21.09.1939
Prim-ministru (Prime Minister)
07.03.1939-21.09.1939
General Constantin Nicolaescu
Ministru de Razboi (Minister of War)
04.07.1940-06.09.1940
Vizualizat: 3740 ori.
General de Corp de Armata Ilcusu Ioan
Ministru de Razboi (Minister of War)
21.09.1939-04.07.1940
Vizualizat: 4030 ori.
Armand Calinescu
Ministru de Razboi (Minister of War)
01.02.1939-21.09.1939
Prim-ministru (Prime Minister)
07.03.1939-21.09.1939
Vizualizat: 4757 ori.
General Barbu Vladoianu
Ministru de razboi (Minister of War)
21.02.1859-03.05.1859
General de divizie Ciuperca Nicolae
Ministru de Razboi (Minister of War)
13.10.1938-01.02.1939
General de divizie Antonescu Ion
Sef al Marelui Stat Major (Chief of General Staff) (01.12.1933-11.12.1934)
Ministru de Razboi (Minister of War)(28.12.1937-30.03.1938; 06.09.1940-27.01.1941; 22.09.1941-23.01.1942)
Presedintele Consiliului de Ministri (President of Council of Ministers)(04.09.1940-23.08.1944)
Condamnat pentru crime de razboi
General Barbu Vladoianu
Ministru de razboi (Minister of War)
21.02.1859-03.05.1859
Vizualizat: 4408 ori.
General de divizie Ciuperca Nicolae
Ministru de Razboi (Minister of War)
13.10.1938-01.02.1939
Vizualizat: 3781 ori.
General de divizie Antonescu Ion
Sef al Marelui Stat Major (Chief of General Staff) (01.12.1933-11.12.1934)
Ministru de Razboi (Minister of War)(28.12.1937-30.03.1938; 06.09.1940-27.01.1941; 22.09.1941-23.01.1942)
Presedintele Consiliului de Ministri (President of Council of Ministers)(04.09.1940-23.08.1944)
Condamnat pentru crime de razboi
Vizualizat: 6807 ori.