General de armata Leontin Salajan, Sef al Marelui Stat Major, 18.03.1950-26.04.1954General colonel Constantin Gh. Popescu, Sef al Marelui Stat Major, 30.01.1948-18.03.1950General locotenent Septimiu Pretorian,  Sef al Marelui Stat Major, 27.12.1947-31.01.1948
General de armata Leontin Salajan, Sef al Marelui Stat Major, 18.03.1950-26.04.1954
Vizualizat: 7808 ori.
General colonel Constantin Gh. Popescu, Sef al Marelui Stat Major, 30.01.1948-18.03.1950
Vizualizat: 6614 ori.
General locotenent Septimiu Pretorian, Sef al Marelui Stat Major, 27.12.1947-31.01.1948
Vizualizat: 51 ori.
General de divizie Constantin V. Ionascu, Sef al Marelui Stat Major, 20.06.1945-27.12.1947General de corp de armata Constantin Gh. Sanatescu, Sef al Marelui Stat Major, 12.12.1944-20.06.1945General de corp de armata adjutant Nicolae Radescu, Sef al Marelui Stat Major, 15.10.1944-06.12.1944
General de divizie Constantin V. Ionascu, Sef al Marelui Stat Major, 20.06.1945-27.12.1947
Vizualizat: 5750 ori.
General de corp de armata Constantin Gh. Sanatescu, Sef al Marelui Stat Major, 12.12.1944-20.06.1945
Vizualizat: 5439 ori.
General de corp de armata adjutant Nicolae Radescu, Sef al Marelui Stat Major, 15.10.1944-06.12.1944
Vizualizat: 5421 ori.
General de corp de armata Ilie Steflea, Sef al Marelui Stat Major, 20.01.1942-23.08.1944General de corp de armata adjutant Iosif Iacobici, Sef al Marelui Stat Major, 22.09.1941-20.01.1942General de brigada Alexandru Ioanitiu, Sef al Marelui Stat Major, 06.09.1940-17.09.1941
General de corp de armata Ilie Steflea, Sef al Marelui Stat Major, 20.01.1942-23.08.1944
Vizualizat: 5701 ori.
General de corp de armata adjutant Iosif Iacobici, Sef al Marelui Stat Major, 22.09.1941-20.01.1942
Vizualizat: 4973 ori.
General de brigada Alexandru Ioanitiu, Sef al Marelui Stat Major, 06.09.1940-17.09.1941
Vizualizat: 4717 ori.
General de divizie adjutant Gheorghe Mihail, Sef al Marelui Stat Major, 23.08.1940-06.09.1940; 23.08.1944-12.10.1944General de divizie adjutant si inspector de armata Florea Tenescu, Sef al Marelui Stat Major, 01.02.1939-23.08.1940General de divizie Stefan Gh. Ionescu, Sef al Marelui Stat Major, 01.11.1937-01.02.1939
General de divizie adjutant Gheorghe Mihail, Sef al Marelui Stat Major, 23.08.1940-06.09.1940; 23.08.1944-12.10.1944
Vizualizat: 5125 ori.
General de divizie adjutant si inspector de armata Florea Tenescu, Sef al Marelui Stat Major, 01.02.1939-23.08.1940
Vizualizat: 4638 ori.
General de divizie Stefan Gh. Ionescu, Sef al Marelui Stat Major, 01.11.1937-01.02.1939
Vizualizat: 4616 ori.
General de divizie Ioan Sichitiu, Sef al Marelui Stat Major, 01.02.1937-01.11.1937General Ion Antonescu, Sef al Marelui Stat Major, 01.12.1933-11.12.1934 (condamnat pentru crime de razboi)General de divizie Constantin Lazarescu, Sef al Marelui Stat Major, 11.08.1932-30.11.1933
General de divizie Ioan Sichitiu, Sef al Marelui Stat Major, 01.02.1937-01.11.1937
Vizualizat: 4511 ori.
General Ion Antonescu, Sef al Marelui Stat Major, 01.12.1933-11.12.1934 (condamnat pentru crime de razboi)
Vizualizat: 7357 ori.
General de divizie Constantin Lazarescu, Sef al Marelui Stat Major, 11.08.1932-30.11.1933
Vizualizat: 4985 ori.