General de divizie Constantin Lazarescu, Sef al Marelui Stat Major, 11.08.1932-30.11.1933General Nicolae Samsonovici, Sef al Marelui Stat Major, 21.06.1927-11.08.1932; 11.12.1934-01.02.1937General de divizie Alexandru Lupescu, Sef al Marelui Stat Major, 01.10.1923-21.06.1927
General de divizie Constantin Lazarescu, Sef al Marelui Stat Major, 11.08.1932-30.11.1933
Vizualizat: 5160 ori.
General Nicolae Samsonovici, Sef al Marelui Stat Major, 21.06.1927-11.08.1932; 11.12.1934-01.02.1937
Vizualizat: 4601 ori.
General de divizie Alexandru Lupescu, Sef al Marelui Stat Major, 01.10.1923-21.06.1927
Vizualizat: 4654 ori.
General de brigada Alexandru Gorsky, Sef al Marelui Stat Major, 08.05.1923-01.10.1923General de divizie adjutant Presan Constantin, Seful Statului Major General, 05.12.1916-01.04.1918, 28.10.1918-20.03.1920General de brigada Iliescu Dumitru, Seful Statului Major General, 25.10.1916-05.12.1916
General de brigada Alexandru Gorsky, Sef al Marelui Stat Major, 08.05.1923-01.10.1923
Vizualizat: 4569 ori.
General de divizie adjutant Presan Constantin, Seful Statului Major General, 05.12.1916-01.04.1918, 28.10.1918-20.03.1920
Vizualizat: 4865 ori.
General de brigada Iliescu Dumitru, Seful Statului Major General, 25.10.1916-05.12.1916
Vizualizat: 4627 ori.
General Constantin Cristescu, Seful Statului Major General, 02.12.1913-01.04.1914; 01.04.1918-28.10.1918; 01.04.1920-08.05.1923General Alexandru Averescu, Seful Statului Major General, 18.11.1911-02.12.0913General de divizie Zottu Vasile, Seful Statului Major General, 31.03.1911-18.11.1911; 01.04.1914-14.08.1916; 14.08.1916-25.10.1916
General Constantin Cristescu, Seful Statului Major General, 02.12.1913-01.04.1914; 01.04.1918-28.10.1918; 01.04.1920-08.05.1923
Vizualizat: 4567 ori.
General Alexandru Averescu, Seful Statului Major General, 18.11.1911-02.12.0913
Vizualizat: 5501 ori.
General de divizie Zottu Vasile, Seful Statului Major General, 31.03.1911-18.11.1911; 01.04.1914-14.08.1916; 14.08.1916-25.10.1916
Vizualizat: 4824 ori.
General adjutant Istrati Ion, Seful Statului Major General, 01.11.1909-31.03.1911General Grigore Crainiceanu, Seful Statului Major General, 01.04.1907-01.11.1909General de brigada Nicolae Tatarascu, Seful Statului Major General, 01.04.1904-01.04.1907
General adjutant Istrati Ion, Seful Statului Major General, 01.11.1909-31.03.1911
Vizualizat: 4499 ori.
General Grigore Crainiceanu, Seful Statului Major General, 01.04.1907-01.11.1909
Vizualizat: 4435 ori.
General de brigada Nicolae Tatarascu, Seful Statului Major General, 01.04.1904-01.04.1907
Vizualizat: 3960 ori.
General de brigada Alexandru Carcaleteanu, Seful Statului Major General, 01.04.1901-01.04.1904General Constantin Poenaru, Seful Statului Major General, 01.10.1898-01.04.1901General Iacob Lahovary, Sef al Marelui Stat Major, 01.10.1894-01.10.1895
General de brigada Alexandru Carcaleteanu, Seful Statului Major General, 01.04.1901-01.04.1904
Vizualizat: 3931 ori.
General Constantin Poenaru, Seful Statului Major General, 01.10.1898-01.04.1901
Vizualizat: 3761 ori.
General Iacob Lahovary, Sef al Marelui Stat Major, 01.10.1894-01.10.1895
Vizualizat: 3979 ori.