Teodor Atanasiu, ministrul apãrãrii naþionale 
(Minister of National Defence)
28.12.2004-25.10.2006
Ioan Mircea Paºcu, ministrul apãrãrii naþionale
(Minister of National Defence)
28.12.2000-28.12.2004
Sorin Frunzãverde, ministrul apãrãrii naþionale
(Minister of National Defence)
13.03.2000-28.12.2000
Teodor Atanasiu, ministrul apărării naționale
(Minister of National Defence)
28.12.2004-25.10.2006
Vizualizat: 10501 ori.
Ioan Mircea Pașcu, ministrul apărării naționale
(Minister of National Defence)
28.12.2000-28.12.2004
Vizualizat: 10143 ori.
Sorin Frunzăverde, ministrul apărării naționale
(Minister of National Defence)
13.03.2000-28.12.2000
Vizualizat: 8881 ori.
Constantin Dudu Ionescu, ministrul apãrãrii naþionale
(Minister of National Defence)
12.02.1998-16.04.1998
Victor Babiuc, ministrul apãrãrii naþionale
(Minister of National Defence)
12.12.1996-11.02.1998
17.04.1998-13.03.2000
Gheorghe Tinca, ministrul apãrãrii naþionale
(Minister of National Defence)
06.03.1994-12.12.1996
Constantin Dudu Ionescu, ministrul apărării naționale
(Minister of National Defence)
12.02.1998-16.04.1998
Vizualizat: 9228 ori.
Victor Babiuc, ministrul apărării naționale
(Minister of National Defence)
12.12.1996-11.02.1998
17.04.1998-13.03.2000
Vizualizat: 8907 ori.
Gheorghe Tinca, ministrul apărării naționale
(Minister of National Defence)
06.03.1994-12.12.1996
Vizualizat: 8517 ori.
General locotenent Spiroiu Niculae, ministrul apãrãrii naþionale
(Minister of National Defence)
30.04.1991-06.03.1994
General colonel Stanculescu Victor, ministrul apãrãrii naþionale
(Minister of National Defence)
16.02.1990-29.04.1991
General de armata Nicolae Militaru, ministrul apãrãrii naþionale
(Minister of National Defence)
26.12.1989-16.02.1990
General locotenent Spiroiu Niculae, ministrul apărării naționale
(Minister of National Defence)
30.04.1991-06.03.1994
Vizualizat: 9030 ori.
General colonel Stanculescu Victor, ministrul apărării naționale
(Minister of National Defence)
16.02.1990-29.04.1991
Vizualizat: 9992 ori.
General de armata Nicolae Militaru, ministrul apărării naționale
(Minister of National Defence)
26.12.1989-16.02.1990
Vizualizat: 10248 ori.
General colonel Milea Vasile, ºef al Marelui Stat Major
(Chief of General Staff)
31.03.1980-16.12.1985
Ministrul Apãrãrii Naþionale
(Minister of National Defence)
16.12.1985-22.12.1989
General colonel Olteanu Constantin
Ministrul Apararii Nationale (Minister of National Defence)
29.03.1980-16.12.1985
General colonel Coman Ioan
Sef al Marelui Stat Major (Chief of General Staff)
29.11.1974-16.06.1976
Ministrul Apararii Nationale (Minister of National Defence)
16.6.1976-29.03.1980
General colonel Milea Vasile, șef al Marelui Stat Major
(Chief of General Staff)
31.03.1980-16.12.1985
Ministrul Apărării Naționale
(Minister of National Defence)
16.12.1985-22.12.1989
Vizualizat: 9743 ori.
General colonel Olteanu Constantin
Ministrul Apararii Nationale (Minister of National Defence)
29.03.1980-16.12.1985
Vizualizat: 7980 ori.
General colonel Coman Ioan
Sef al Marelui Stat Major (Chief of General Staff)
29.11.1974-16.06.1976
Ministrul Apararii Nationale (Minister of National Defence)
16.6.1976-29.03.1980
Vizualizat: 6430 ori.