Ioan I.C. Brateanu
Ministru de Razboi (Minister of War)
04.01.1914-14.08.1916;19.01.1922-19.04.1922
Prim-ministru (Prime Minister)(09.01.1909-29.12.1910;17.01.1914-11.02.1918;29.12.1918-27.12.1919;19.01.1922-30.03.1926)
General Constantin Harjeu
Ministru de Razboi (Minister of War)
14.10.1912-03.01.1914;06.03.1918-23.10.1918
General Ioan Argetoianu
Ministru de Razboi (Minister of War)
29.03.1912-13.10.1912
Ioan I.C. Brateanu
Ministru de Razboi (Minister of War)
04.01.1914-14.08.1916;19.01.1922-19.04.1922
Prim-ministru (Prime Minister)(09.01.1909-29.12.1910;17.01.1914-11.02.1918;29.12.1918-27.12.1919;19.01.1922-30.03.1926)
Vizualizat: 5075 ori.
General Constantin Harjeu
Ministru de Razboi (Minister of War)
14.10.1912-03.01.1914;06.03.1918-23.10.1918
Vizualizat: 4965 ori.
General Ioan Argetoianu
Ministru de Razboi (Minister of War)
29.03.1912-13.10.1912
Vizualizat: 5029 ori.
Nicolae Filipescu
Ministru de Razboi (Minister of War)
29.12.1910-27.03.1912
General Gr. Crainiceanu
Sef al Marelui Stat Major (Chief of General Staff)
01.04.1907-01.11.1909
Ministru de Razboi (Minister of War)
01.11.1909-28.12.1910
Toma Stelian
Ministru de Razboi (Minister of War)
04.03.1909-31.10.1909
Nicolae Filipescu
Ministru de Razboi (Minister of War)
29.12.1910-27.03.1912
Vizualizat: 4813 ori.
General Gr. Crainiceanu
Sef al Marelui Stat Major (Chief of General Staff)
01.04.1907-01.11.1909
Ministru de Razboi (Minister of War)
01.11.1909-28.12.1910
Vizualizat: 5123 ori.
Toma Stelian
Ministru de Razboi (Minister of War)
04.03.1909-31.10.1909
Vizualizat: 4786 ori.
General Alexandru Averescu
Sef de Stat Major (Chief of General Staff)
18.11.1911-02.12.1913
Ministru de Razboi (Minister of War)
13.03.1906-03.03.1909
Prim-ministru (Prime Minister)
11.02.1918-18.03.1918;13.03.1920-17.12.1921;30.03.1926-04.06.1927
D.A.Sturza
Ministru de Razboi (Minister of War)
14.02.1901-21.12.1904
Prim-ministru (Prime Minister)
16.10.1895-03.12.1896;27.02.1901-04.01.1905;25.04.1907-09.01.1909
General Anton Berindei
Ministru de Razboi (Minister of War)
25.11.1896-10.04.1899
General Alexandru Averescu
Sef de Stat Major (Chief of General Staff)
18.11.1911-02.12.1913
Ministru de Razboi (Minister of War)
13.03.1906-03.03.1909
Prim-ministru (Prime Minister)
11.02.1918-18.03.1918;13.03.1920-17.12.1921;30.03.1926-04.06.1927
Vizualizat: 6163 ori.
D.A.Sturza
Ministru de Razboi (Minister of War)
14.02.1901-21.12.1904
Prim-ministru (Prime Minister)
16.10.1895-03.12.1896;27.02.1901-04.01.1905;25.04.1907-09.01.1909
Vizualizat: 5041 ori.
General Anton Berindei
Ministru de Razboi (Minister of War)
25.11.1896-10.04.1899
Vizualizat: 4875 ori.
Constantin I.Stoicescu
Ministru de Razboi (Minister of War)
21.11.1896-24.11.1896
Constantin Poenaru
Sef al Marelui Stat Major (Chief of General Staff)
01.10.1898-01.04.1901
Ministru de Razboi (Minister of War)
12.06.1894-03.10.1895
Lascar Catargi
Ministru de Razboi (Minister of War)
22.02.1894-11.06.1894
Prim-ministru (Prime Minister)
23.05.1866-27.07.1866; 23.03.1871-16.04.1876;09.12.1891-16.11.1895
Constantin I.Stoicescu
Ministru de Razboi (Minister of War)
21.11.1896-24.11.1896
Vizualizat: 4716 ori.
Constantin Poenaru
Sef al Marelui Stat Major (Chief of General Staff)
01.10.1898-01.04.1901
Ministru de Razboi (Minister of War)
12.06.1894-03.10.1895
Vizualizat: 4740 ori.
Lascar Catargi
Ministru de Razboi (Minister of War)
22.02.1894-11.06.1894
Prim-ministru (Prime Minister)
23.05.1866-27.07.1866; 23.03.1871-16.04.1876;09.12.1891-16.11.1895
Vizualizat: 4792 ori.