Miniștrii Apărării Naționale (Ministers of National Defence)

Colonel Samasescu Istratie 
Sef al Statului Major General (Chief of General Staff)
29.01.1860-30.05.1860
Ministru de razboi (Minister of War)
17.04.1861-10.07.1861

Colonel Samasescu Istratie
Sef al Statului Major General (Chief of General Staff)
29.01.1860-30.05.1860
Ministru de razboi (Minister of War)
17.04.1861-10.07.1861