Miniștrii Apărării Naționale (Ministers of National Defence)

General de Corp de Armata
Sanatescu Gh. Constantin
Sef al Marelui Stat Major (Chief of General Staff)(12.12.1944-20.06.1945)
Ministru de razboi (Minister of War)(06.11.1944-06.12.1944)
Presedintele Consiliului de Ministri (President of Council of Ministers)(23.08.1944-02.12.1944)

General de Corp de Armata
Sanatescu Gh. Constantin
Sef al Marelui Stat Major (Chief of General Staff)(12.12.1944-20.06.1945)
Ministru de razboi (Minister of War)(06.11.1944-06.12.1944)
Presedintele Consiliului de Ministri (President of Council of Ministers)(23.08.1944-02.12.1944)