Armand Calinescu
Ministru de Razboi (Minister of War)
01.02.1939-21.09.1939
Prim-ministru (Prime Minister)
07.03.1939-21.09.1939
General Barbu Vladoianu
Ministru de razboi (Minister of War)
21.02.1859-03.05.1859
General de divizie Ciuperca Nicolae
Ministru de Razboi (Minister of War)
13.10.1938-01.02.1939
Armand Calinescu
Ministru de Razboi (Minister of War)
01.02.1939-21.09.1939
Prim-ministru (Prime Minister)
07.03.1939-21.09.1939
Vizualizat: 6446 ori.
General Barbu Vladoianu
Ministru de razboi (Minister of War)
21.02.1859-03.05.1859
Vizualizat: 5935 ori.
General de divizie Ciuperca Nicolae
Ministru de Razboi (Minister of War)
13.10.1938-01.02.1939
Vizualizat: 5477 ori.
General de divizie Antonescu Ion
Sef al Marelui Stat Major (Chief of General Staff) (01.12.1933-11.12.1934)
Ministru de Razboi (Minister of War)(28.12.1937-30.03.1938; 06.09.1940-27.01.1941; 22.09.1941-23.01.1942)
Presedintele Consiliului de Ministri (President of Council of Ministers)(04.09.1940-23.08.1944)
Condamnat pentru crime de razboi
General de divizie Ilasievici Constantin
Ministru de Razboi (Minister of War)
04.09.1937-27.12.1937
General comandor Irimescu Radu
Ministru de Razboi (Minister of War)
28.08.1937-04.09.1937
General de divizie Antonescu Ion
Sef al Marelui Stat Major (Chief of General Staff) (01.12.1933-11.12.1934)
Ministru de Razboi (Minister of War)(28.12.1937-30.03.1938; 06.09.1940-27.01.1941; 22.09.1941-23.01.1942)
Presedintele Consiliului de Ministri (President of Council of Ministers)(04.09.1940-23.08.1944)
Condamnat pentru crime de razboi
Vizualizat: 8475 ori.
General de divizie Ilasievici Constantin
Ministru de Razboi (Minister of War)
04.09.1937-27.12.1937
Vizualizat: 6209 ori.
General comandor Irimescu Radu
Ministru de Razboi (Minister of War)
28.08.1937-04.09.1937
Vizualizat: 5522 ori.
Gheorghe Tatarescu
Ministru de Razboi (Minister of War)
01.06.1934-26.07.1934
Prim-ministru (Prime Minister)
03.01.1934-28.12.1938
General de Divizie Gheorghe Argeseanu
Ministru de Razboi (Minister of War)
30.03.1938-13.10.1938
General Uica Nicolae
Ministru de Razboi (Minister of War)
14.11.1933-01.06.1934
Gheorghe Tatarescu
Ministru de Razboi (Minister of War)
01.06.1934-26.07.1934
Prim-ministru (Prime Minister)
03.01.1934-28.12.1938
Vizualizat: 5593 ori.
General de Divizie Gheorghe Argeseanu
Ministru de Razboi (Minister of War)
30.03.1938-13.10.1938
Vizualizat: 5496 ori.
General Uica Nicolae
Ministru de Razboi (Minister of War)
14.11.1933-01.06.1934
Vizualizat: 5156 ori.
General Samsonovici Nicolae
Sef al Marelui Stat Major (Chief of General Staff)
21.06.1927-11.08.1932
Ministru de Razboi (Minister of War)
11.08.1932-14.11.1933
General Stefanescu Amza C.
Ministru de Razboi (Minister of War)
19.04.1931-11.08.1932
General Nicolae Condeescu
Ministru de Razboi (Minister of War)
14.04.1930-18.04.1931
General Samsonovici Nicolae
Sef al Marelui Stat Major (Chief of General Staff)
21.06.1927-11.08.1932
Ministru de Razboi (Minister of War)
11.08.1932-14.11.1933
Vizualizat: 5501 ori.
General Stefanescu Amza C.
Ministru de Razboi (Minister of War)
19.04.1931-11.08.1932
Vizualizat: 5315 ori.
General Nicolae Condeescu
Ministru de Razboi (Minister of War)
14.04.1930-18.04.1931
Vizualizat: 5094 ori.